Informacje

Tradycyjna Akademia Dla Extra Kadry TADEK

Plebiscyt na Najlepszych Instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej 2020 roku

Rusza ósma edycja Plebiscytu na Najlepszych Instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Wybieramy harcerzy, instruktorów oraz partnerów, którzy najbardziej wyróżnili się w 2020 roku.

REGULAMIN TADEK 2020

Już dziś zgłoś swojego kandydata w jednej z 10 kategorii:

ORIENT EXPRESS – DRUŻYNOWY ZUCHOWY: to luksusowa i unikalna na skalę światową trasa kolejowa z najpiękniejszego miasta zachodniej cywilizacji, czyli Paryża, do orientalnego miasta, znanego jako perła Orientu, czyli Stambułu. Jest to trasa pełna przygód  i kontrastów, trasa, podczas której nie ma miejsca na nudę. Trasa, w której ciągle poznajesz nowych ludzi, a czas spędzony na zabawie mija w mgnieniu oka – dokładnie jak praca z zuchami. 
Nominowanymi w tej kategorii powinni być instruktorzy, którzy na co dzień prowadzą gromady zuchowe. Osoby zgłaszane w tej kategorii powinny wyróżniać się zaangażowaniem, wkładem pracy w rozwój gromady oraz działaniami przeprowadzanymi wraz z gromadą dla środowiska lokalnego. 

GŁÓWNY SZLAK BESKIDZKI – DRUŻYNOWY HARCERSKI: jest to kultowy szlak długodystansowy, najdłuższy górski szlak w Polsce. Prowadzi przez wiele pięknych miejscowości i najwyższe szczyty beskidzkich pasm. Jest dobrze oznakowany, a jego przejście na raz, w całości, jest prawdziwym świętym Gra-alem turystyki. Nominowanymi w tej kategorii powinni być instruktorzy na co dzień prowadzący drużyny harcerskie. Osoby zgłaszane w tej kategorii powinny wyróżniać się zaangażowaniem, wkładem pracy w rozwój drużyny oraz działaniami przeprowadzanymi wraz z harcerzami z drużyny dla środowiska lokalnego.

TRASA TRANSFOGARSKA – DRUŻYNOWY STARSZOHARCERSKI: jest to trasa pełna zakrętów, wiaduktów, mostów i tuneli. Doświadczysz na niej wszystkiego,
a zapierających dech widoków nie zapomnisz nigdy w życiu. Tę trasę trzeba smakować i nie spieszyć się. Odkrywać kawałek po kawałku, poszukać swojego tempa, dać się jej ponieść, a ona sama doprowadzi cię do celu. Nominowanymi w tej kategorii powinni być instruktorzy na co dzień prowadzący drużyny starszoharcerskie. Osoby zgłaszane w tej kategorii powinny wyróżniać się zaangażowaniem, wkładem pracy w rozwój drużyny oraz działaniami przeprowadzanymi wraz z harcerzami z drużyny dla środowiska lokalnego.

ORLA PERĆ – DRUŻYNOWY WĘDROWNICZY: jest to najdłuższy graniowy szlak w Tatrach Wysokich. Przez wielu jego przejście jest uznawane za prawdziwy wyczyn. Momentami boisz się postawić kolejny krok, ale za chwilę fantastyczny widok z nawiązką wynagradza Twoje trudy. Przejście całego szlaku jest niezwykle satysfakcjonujące i nie każdemu jest dane się tym pochwalić. Nominowanymi w tej kategorii powinni być instruktorzy na co dzień prowadzący drużyny wędrownicze. Osoby zgłaszane w tej kategorii powinny wyróżniać się zaangażowaniem, wkładem pracy w rozwój drużyny oraz działaniami przeprowadzanymi wraz z wędrownikami z drużyny dla środowiska lokalnego.

EL CAMINITO DEL REY – KOMENDANT HUFCA: królewski szlak pieszy, ciągnący się wzdłuż stromych, ponad 100-metrowych ścian wąwozu. Ścieżka Króla prowadzi w większości prawym brzegiem rzeki po betonowych platformach, często na wysokości kilkudziesięciu metrów ponad dnem wąwozu, a także wiszącym nad przepaścią mostem. Jest to szlak niebezpieczny, nie zatacza kręgu i dzieli się na kilka etapów. Trzeba wykazać się nie lada odwagą i samozaparciem, by z dziką satysfakcją dojść do jego końca. Nominowani w tej kategorii mogą być komendanci hufców działających na terenie ZHP Chorągwi Krakowskiej. Powinni być to komendanci będący przykładem dla innych, dbający o stały rozwój hufca, wspierający instruktorów w codziennej działalności harcerskiej

DROGA MLECZNA – INICJATYWA PROGRAMOWA: „Per aspera ad astra”, czyli aby zdobywać gwiazdy, trzeba być prawdziwym wizjonerem. Tam, gdzie inni widzą zaledwie świecący punkt, marzyciele odkrywają fantastyczne galaktyki pomysłów. Patrzą trochę szerzej, widzą kształt całości i potrafią przekuć swoje wizje w nieziemskie działanie.
Nominowanymi w tej kategorii powinni być instruktorzy, którzy przed rozpoczęciem konkursu przygotowali i zrealizowali elementy programowe dla swojego środowiska, namiestnictwa, hufca, chorągwi czy całego Związku Harcerstwa Polskiego. W ramach konkursu oceniany będzie wkład pracy, jakość przeprowadzonych działań, innowacyjność, przygotowanie, zakres oraz realizacja programu.

DROGA ŚW. JAKUBA – KSZTAŁCENIE I PRACA Z KADRĄ: to droga dla każdego, ale można ją pokonać na wiele sposobów i w wielu wariantach. Jest o tyle niezwykła, że każdy przeżywa ją w inny sposób. Warto przejść te kilometry, żeby zrozumieć coś wielkiego, znaleźć radość w przebywaniu z innym człowiekiem, ale też i z samym sobą; z przyjaciółmi, ale i z nieznajomymi z całego świata. Z tej drogi każdy wraca jako zwycięzca, a satysfakcji nie da się policzyć żadną miarą. Do tej kategorii zgłaszani mogą być instruktorzy, którzy biorą czynny udział w kształceniu harcerzy i instruktorów, pracują z nimi na co dzień i wspierają ich swoim doświadczeniem. Nominowani mogą być komendanci kursów, autorzy warsztatów, prowadzący zajęcia na wszelkiego rodzaju formach szkoleniowych, komendanci szczepów oraz instruktorzy, którzy zajmują się szeroko pojętą pracą z kadrą. Osoby nominowane powinny wyróżniać się zaangażowaniem, innowacyjnością proponowanych form szkoleniowych, dbałością o rozwój wychowanków.

SZLAK ORLICH GNIAZD – SENIOR: jest to szlak warownych twierdz Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Trudno wyobrazić sobie człowieka, który o nim nie słyszał. Na Szlaku Orlich Gniazd można zetknąć się z opowieściami niezwykłymi, bohaterami legend i przede wszystkim fascynującą, często nieznaną historią naszego kraju. Jest to prawdziwe dziedzictwo Polski. Nominowanymi w tej kategorii mogą być seniorzy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy w codziennej działalności wspierają swoje środowiska, inicjują działania innych seniorów, są wzorem dla harcerzy, harcerek
i instruktorów.

TRASA NA K2 – SŁUŻBA: K2 jest jedną z najtrudniejszych gór do zdobycia. Przez lata była areną zmagań o to, kto zdobędzie ją zimą. Udało się to kilkunastoosobowej grupie Szerpów. Szerpów, którzy dotychczas pozostawali w cieniu innych, bardziej znanych himalaistów. Zdobyli ją wspólnie, trzymając się za ręce. Tylko razem, wyzbywając się egoizmu, można zdobywać szczyty. Do tej kategorii zgłaszani mogą być instruktorzy, drużyny, szczepy lub zespoły, które aktywnie i z widocznym skutkiem podejmują służbę dla środowiska lokalnego. Mogą podejmować służbę stałą lub organizować szereg akcji jednorazowych. Nominowani powinni wyróżniać się zaangażowaniem oraz widocznymi efektami pracy na rzecz swojej małej ojczyzny.

SZLAK JEDWABNY – PARTNER: legendarny szlak handlowy, bez którego wiele regionów świata na pewno nie rozwinęłoby się w tak spektakularny sposób. Nie do przecenienia jest również wymiana kulturowa, która dzięki niemu mogła zachodzić. Szlakiem tym podążali tylko najodważniejsi, którzy nie bali się zaryzykować, żeby osiągnąć potem zysk – zarówno materialny, jak i duchowy. Nominowanymi w tej kategorii mogą być osoby, firmy lub instytucje, które wspierają Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowską, jej hufce lub agendy w całorocznej działalności, bądź też przy organizacji różnych przedsięwzięć harcerskich.